مقالات پزشکی

داستان های جالب از جراحی پلاستیک سیاستمداران دنیا

 


 

سیاستمداران و جراحی زیبایی 

 

سیاستمداران هم برای جذاب تر شدن دست به جراحی های زیبایی می زنند. در زیر چند مورد از سیاستمدارانی که به دلایل مختلف عمل جراحی زیبایی انجام داده اند را با هم می بینیم:

 


سیاستمداران و جراحی زیبایی +عکس
سیلویو برلوسکنی، نخست وزیر پیشین ایتالیا جراحی های زیبایی خود را پنهان نمی کند. او بارها تحت جراحی لیفتینگ، لیپوساکشن و ایمپلنت قرار گرفته است. او همچنین در سال ۲۰۰۹ پس از حمله ای که به او شد، جراحی های ترمیمی بر روی صورتش انجام داده است. برلوسکونی که ۷۶ سال سن دارد، انواع جراحی های زیبایی را آزموده است و تقریباً ۱۰ تا ۲۰ سال جوان تر از سن اش به نظر می رسد.


نخست‌وزیر جنجالی ایتالیا به امپراتور جراحی زیبایی در دنیای سیاست معروف است. شاید در میان سیاستمدارانی كه تا به حال به دلیل انجام جراحی پلاستیك پایشان به رسانه‌ها باز شده است، كسی به گرد پای برلوسكنی هم نرسد. 

 این سیاستمدار ایتالیایی ـ كه صاحب باشگاه آث‌میلان و چند رسانه خصوصی در ایتالیا هم هست ـ از اعتراف به انجام عمل زیبایی هیچ ابایی نداشت و حتی مدتی از مردم كشورش خداحافظی كرد تا پس از یك سلسله عمل جراحی، دوباره به صحنه سیاست برگردد و جالب اینجاست كه پس از برگشت مردم با برلوسكنی جوان‌تر و لاغرتر مواجه شدند كه دكترهایش كارشان را خوب انجام داده بودند. جراحی زیبایی


سگولن رویال، رئیس شورای محلی پوآتو- شرانت فرانسه و کاندیدای ریاست جمهوری فرانسه در سال ۲۰۰۷ نیز هیچگاه دربارۀ جراحی های زیبایی خود صحبت نکرده است؛ اما روزنامه نگاران بارها ناپدیدشدن ناگهانی وی در سال ۲۰۰۵ را مورد پرسش قرار داده اند؛ گفته می شود خانم رویال بر روی چانه، بینی و دندان هایش جراحی کرده است.جراحی زیبایی
ولادیمیر پوتین- رئیس جمهور  روسیه

تنها کسی که خودش گفت عمل زیبایی کرده است

ولادیمیر پوتین، در بین سیاستمداران تنها کسی است که خودش رسما اعلام کرد که عمل جراحی زیبایی بینی انجام داده است.

این رئیس جمهور روسی نشان داد که نه تنها از عمل بینی خجالت نمی کشد بلکه می تواند آن را به راحتی هم اعلام کند. عمل زیبایی پوتین بار دیگر فرصتی شد تا رسانه های خبری در کنار دیگر قابلیت های او یعنی اسب سواری، داشتن کمربند سیاه جودو و… به بررسی شخصیت او بپردازند. البته او جز جراحی بینی،   دیگر جراحی های زیبایی اش را انکار کرده است اما رسانه ها مصرانه، دیگر جراحی های او را با عکس هایش ثابت کرده اند.


گفته می شود ولادیمیر پوتین بارها بوتاکس کرده و بر روی گونه هایش نیز جراحی لیفتینگ انجام داده است. سطح صاف صورت او که ظاهری سرد به چهرۀ وی داده، به دلیل همین جراحی است. گاهی جای تزریق بوتاکس را می توان بر روی صورت رییس جمهور مشاهده کرد؛ همانند سال ۲۰۱۰ که پوتین با صورت ملتهب به اوکراین رفته بود.جراحی زیبایی


سارکوزی، رئیس جمهور پیشین فرانسه نیز پیشتر به روزنامه نگاران گفته بود که تحت عمل زیبایی قرار گرفته است. عملی که توسط لیزر، کلاژن های پوست تحریک شده و در برابر چروک و خطوط مقاومت بیشتری پیدا می کند.جراحی زیبایی
داستان خنده‌دار اضافه‌شدن زیاد چربی‌ها


داستان انجام جراحی زیبایی رهبر مخلوع لیبی، بیشتر شبیه به یك طنز است كه برگرفته از اعترافات پزشك برزیلی‌ او، الیاس ریپرو، است كه چند سال قبل برای شركت در كنفرانس جراحی ترمیمی به لیبی وارد شده بود و به دستور دیكتاتور مجبور شد كاری كند كه چهره او جوان‌تر به‌نظر برسد. 

پزشکش  می‌گوید: كلی چربی به زیر پوستش تزریق كردیم. خودش اصرار داشت كه میزان چربی زیاد باشد. ما هم به دستور خودش عمل كردیم و نتیجه‌اش را هم كه دیدید. به جای اینكه به یك مرد ۴۵ ساله تبدیل شود، شبیه یك مرد ۶۵ ساله شد. قذافی خودش خواسته بود كه بی‌حسی موضعی داشته باشد تا وسط عمل به ما بگوید كجای صورتش را بهتر درست كنیم!جراحی زیبایی

می گویند جراحی زیبایی كرد تا رای بیاورد


زمانی که از کریستینا فرناندز، رئیس جمهور آرژانتین دربارۀ ظاهر و جراحی زیبایی سوال کردند او گفت: من همیشه مراقب ظاهرم بودم. رئیس جمهور آرژانتین همواره در مقابل پرسش خبرنگاران و ارائه جزئیات مقاومت کرده است.

كریستینا فرناندز دی كریشنر، نخستین رئیس‌جمهور زن آرژانتین از سیاستمدارانی است كه رقبایش وی را متهم كرده‌اند كه با انجام جراحی‌های زیبایی متعدد توانسته ظاهرش را تغییر دهد و خود را بسیار جوان‌تر از چیزی كه بود نشان دهد و به همین دلیل هم مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری به وی رای دادند و پیروز شد. البته او هم تا به حال انجام جراحی‌های پلاستیك را انكار نكرده‌است.

مخالفان فرناندز، این خانم ۵۲ ساله را ملكه بوتاكس می‌خوانند و وقتی از وی پرسیدند فكر نمی‌كنی ظاهر آراسته‌ات نقش مهمی در جلب آرا داشته باشد، پاسخ داد: رونالد ریگان هم موهایش را رنگ می‌كرد، سیلویو برلوسكنی هم جراحی بینی داشته و هم مو كاشته است، در ضمن بسیاری از روسای جمهوری مطرح دنیا در معرض شایعه‌های اینچنینی قرار داشته‌اند.

بسیاری استفاده این خانم از كفش پاشنه بلند، بینی جراحی‌شده، آرایش فوق‌العاده گران‌قیمت، مدل موی بسیار پر زرق‌و‌برق و تعداد دیگری جراحی‌های كوچك را عواملی می‌دانند كه وی را رئیس‌جمهور كرد. 

در هر حال خبرنگاران آرژانتینی می‌گویند به محض اینكه زمزمه فرناندز برای ریاست‌جمهوری مطرح شد، یكباره فرم لب و همه زوایای ظاهری او تغییر كرد. گفته می‌شود او بدون چند چمدان لباس مسافرت نمی‌كند و روزی حداقل 4 بار لباس عوض می‌كند و در دوران انتخابات تلاش زیادی كرد تا شبیه اویتا پرون، یك شخصیت سیاسی جوان و زیبا، باشد كه در ۳۲ سالگی فوت كرد.


 
هیلاری كلینتون- وزیر امور خارجه آمریكا

 او از جمله سیاستمدارانی است كه به طور جدی انجام عمل زیبایی را انكار می‌كند اما عكس‌های فراوانی وجود دارد كه دروغ او را ثابت می‌كند. كافی است عكس‌های قدیم و جدید وزیر خارجه آمریكا را كنار هم بررسی كرد، زیرا این عكس‌ها به‌خوبی نشان می‌دهد كلینتون چه عمل‌هایی انجام داده است.

نه تنها یك عمل زیبایی بلكه جراحان پلاستیك معتقدند چهره وی با چندین عمل مختلف جوان‌سازی شده است. در واقع تركیبی از جراحی‌های پلاستیك؛ یعنی:همه اینها در كنار هم باعث شده چهره‌ او جوان‌تر به‌نظر برسد.

می‌گویند حتی آرایش‌كردن هم بلد نیست!


داستان تكذیب انجام جراحی پلاستیك كلینتون، حتی به رسانه‌ها هم كشیده شد، به‌طوری كه در سال 2006، زمانی كه كلینتون هنوز یك نماینده بود، یكی از نماینده‌ها وی را به هدر دادن میلیون‌ها دلار از سرمایه كشور برای جراحی‌های پلاستیك صورتش متهم كرد. پس از این ادعا جنجال بزرگی به پا شد و كار به آنجا رسید كه تكذیبیه‌ای تند در روزنامه‌ها چاپ شد كه در آن سخنگوی كلینتون با این عنوان كه وی حتی آرایش كردن هم بلد نیست، اینكه زیر تیغ جراحان رفته باشد تا زیباتر شود را تكذیب كرد.  نكته جالب اینجاست كه چند وقت بعد خود هیلاری كلینتون و جان ادوارد به یك نماینده دیگر‌گیر دادند و او را به دلیل اینكه روی صورتش عمل زیبایی انجام داده، رسوای خاص و عام كردند. 

نيم نگاهي به عکس‌هاي قديمي و جديد او نشان مي‌دهد که چه جراحي‌هايي انجام داده است. دکتر نيراو ساواليا، جراح پلاستيک اهل اورنج کانتي، معتقد است: «او قطعا از جراحان پلاستيک کمک گرفته. مشخص است که چهره او جوان‌سازي شده؛ به ويژه در اطراف چشم‌ها، گونه و فک.» اين متخصص جراحي زيبايي با اشاره به عکس‌هاي اين سياستمدار، اضافه مي‌کند: «کلينتون از ترکيبي از جراحي‌هاي پلاستيک استفاده کرده؛ يعني ابروها و پلک چشم‌هايش را بالا کشيده، پوست صورت و گردنش را پيلينگ کرده و چربي‌هاي زير چانه‌اش را ليپوساکشن کرده و طبيعتا زيباتر و جوان‌تر شده است.» البته ناگفته نماند که تمام اين گمانه‌زني‌ها در حالي صورت مي‌گيرد که هيلاري کلينتون، خودش، انجام هرگونه جراحي زيبايي را انکار مي‌کند.
 
هرقدر هم زیبا شد فایده‌ای نداشت
 
جان کري؛ رقيب جورج بوش


حتما شما هم چهره جان کري را به ياد داريد. او در سال 2004 ميلادي، رقيب جورج بوش در انتخابات رياست جمهوري آمريکا بود و نتيجه انتخابات را به او واگذار کرد و به کاخ سفيد راه نيافت. اگر به عکس‌هاي او در سال 2003 ميلادي نگاه کنيد، مي‌بينيد که چشم‌هايش بسيار روشن هستند. ولي اکنون ديگر خبري از آن چشم‌هاش روشن در چهره او نيست. او به استفاده از لنزهاي رنگي عادت دارد. بعضي رسانه‌ها خبر داده‌اند که او براي از بين بردن چين و چروک‌هاي اطراف چشم‌هاي‌اش، بوتاکس تزريق کرده و ظاهرا هم به نظر مي‌رسد که چين و چروک‌هاي عميق خط لبخندش را با تزريق بوتاکس محو کرده است. دکتر ساليا که از پيشکسوتان جراحي پلاستيک آمريکاست، در اين خصوص مي‌گويد: «بوتاکس، چهره اين سناتور آمريکايي را براي پيروزي در انتخاب دگرگون کرده و پيشاني‌اش را صاف‌تر کرده است.

این سیاستمدار آمریكایی كه در سال 2004 رقیب جورج بوش در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریكا بود و در مناظره‌های مختلفی كه با وی داشت، سعی می‌كرد، با چشمان روشنی كه رنگشان هدیه لنز بود و خنده‌هایی كه تمام صورتش را چروك می‌كرد، خودش را برتر نشان دهد كه فایده‌ای نداشت و در نهایت نتیجه انتخابات را به جورج بوش كه همه معتقد بودند با چشمان ریزش از وی زشت‌تر است، واگذار كرد.لنز رنگی هم گذاشته و برای از بین بردن چین و چروك‌های اطراف چشم‌ها و خط لبخندش بوتاكس تزریق كرده است. 
آرنولد شوایتزینگر- بازیگر دیروز و سیاستمدار امروز                                                                                                                      

آرنولد شوایتزینگر از سیاستمدارانی است كه قبل از اینكه وارد دنیای سیاست شود خودش یك بازیگر بود كه محبوبیت زیادی داشت و بخشی از این محبوبیت را مدیون چهره‌اش بود. 

هر چند این بازیگر و سیاستمدار آمریكایی خودش انجام هر گونه جراحی پلاستیك روی صورتش را انكار می‌كند، اما مقایسه عكس‌های قبلی‌اش چیز دیگری نشان می‌دهد، او فك و چانه‌اش را جراحی كرده تا قوی‌تر به‌نظر برسد.مو هم كاشته‌ است.

 

 صدام‌حسین - دیکتاتور سرنگون شده عراق


جراح مخصوصی كه بدل‌هایش را می‌ساخت


صدام به‌عنوان یك نظامی در بعضی از جنگ‌ها حضور داشت اما هیچگاه اثر جراحت روی دست و صورت او دیده‌نشد و این به دلیل جراحی پلاستیك بود. دكتر البشیر یكی از نزدیك‌ترین افراد به صدام و ماهرترین جراح پلاستیك در عراق است. او در زمان جنگ تحمیلی عراق علیه ایران،  صدام را كه از ناحیه صورت و دست زخمی شده بود مداوا كرد و آنقدر در جراحی وی موفق عمل كرد كه هیچ نشانی از جراحت او باقی نماند.

نكته جالب در مورد جراح پلاستیك صدام این است كه وی علاوه بر خود صدام، نزدیك به هشت نفر را كه تا حدی به رئیس‌جمهور عراق شباهت داشتند با جراحی تبدیل به بدل‌های او كرده بود.

ژاك شیراك- رئیس‌جمهور اسبق فرانسه

مدتی نبود و بعد زیباتر از همیشه آمد


رئیس‌جمهور سابق فرانسه یكی از سیاستمدارانی است كه با وجود شواهد غیرقابل انكاری كه برای انجام عمل زیبایی وی وجود داشت، مصرانه این كار را انكار می‌كرد. 

ژاك شیراك مدت زمان نسبتا طولانی‌ای در محافل مختلف دیده نشد و بعد از این غیبت بود كه شایعه انجام عمل‌های زیبایی وی قوت گرفت. 

این شایعات بر این مبنا بود كه وی این مدت را برای انجام جراحی پوست و صورت در كانادا بوده است و تغییر محسوسی كه در صورت پر از چین و چروكش دیده می‌شود، نتیجه همین عمل جراحی زیبایی است. 

البته شیراك هم مانند بسیاری از سیاستمداران كه عمل جراحی زیبایی كرده‌اند در نهایت این عمل را تایید نكرد و تغییر محسوسی كه در چهره‌اش به‌وجود آمده بود، بعد از مدتی به دلیل بالا رفتن سن دوباره تسلیم چین و چروك پیری شد و كم‌كم داستان انجام عمل جراحی زیبایی توسط رئیس‌جمهور فرانسه به فراموشی سپرده شد.


  
زمان انتشار:
تعداد بازدید: ۲۶۲۵