مقالات پزشکی

ليفت اندوسكوپى ابروها و پيشانى

 با افزايش سن ، تقريبا بالاى ٣٥ سال ابرو ها مثل بقيه اجزاء صورت شروع به افتادگى يا نزول در بالاى پلك فوقانى مى كنند كه ماحصل آن به صورت :
١. اضافه شدن پوست پلك فوقانى مى باشد كه متأسفانه خيلى ها اين پوست افتاده را بر مى دارند كه اشتباه مى باشد و اين عمل برداشت فقط تغييرى كه ايجاد مى كند حذف يك مقدار پوست بالاى ابرو مى باشد و زياد چهره را تغيير نمى دهد و همين حالت است كه عموم مى گويند اين عمل برگشت دارد ، چون علت درمان نشده و فقط معلول آن كه ديده شدن كمى پوست اضافى است برداشته شده است .
٢. قيافه حالت عبوسى و حزن بخود ميگيرد .
٣. چروك هاى گوشه خارجى چشمى ظاهر مى شود .
بنابر اين براى كاهش اين علائم چند راه آلترناتيو وجود دارد  ، يكى آرايشگرا هستند كه يا سعى مى كنند دم ابرو را با برداشتن بخش تحتانى ابرو ، به ظاهر بالا ببرند .  تا فاصله بين لبه پلك فوقانى تا ابرو افزايش پيدا كرده تا قيافه جوانتر و بشاشتر ديده شود و راه ديگر كه انجام مى دهند تاتو يا خالكوبى ابرو در يك وضعيت بالاتر مى باشد. بنابر اين باز ظاهرا قيافه بشاشتر و جوانتر ديده شود .  
راه موقت ديگر زدن بوتاكس جهت بالا بردن موقتى ابرو ها و اصلاح موارد فوق مى باشد .

با پيشرفت و بكار گيرى وسايل كمتر تهاجمى ، مثل لاپاروسكوپى جهت جراحى هاى شكم ، از حدود سال ٢٠٠٠ميلادى ، اندوسكوپى وارد حيطه جراحى پلاستيك و زيبايى شد ( توسط آقاى دكتر راميرز در آمريكا ) و يكى از مناطق و عمل هايى كه امروزه به خوبى و به راحتى با اين وسيله انجام مى شود جوانسازى و ليفت پيشانى و ابروها مى باشد كه با كمترين عارضه و زمان اجراء مى باشد 
دوره نقاهت كم و عدم درد، ليفت اندوسكوپى پيشانى و ابرو را يك جراحى به روز و ممتاز گردانيده است . البته اين به شرط آشنايى جراح مربوطه با آناتومى صورت ، تبحر در انجام ليفت اندوسكوپى پيشانى و ابروها و واجد علم و مدارج لازمه مى باشد

زمان انتشار: پنجشنبه 24 مهر 1393 (4 سال قبل)
تعداد بازدید: ۱۹۰۲