مقالات پزشکی

اعمال جراحى پلاستيك وزيبايى

 

نگاهی به اعمال جراحی پلاستيك و زيبايى

نگاهی اجمالی درباره ی کاربردهای اعمال جراحی پلاستیک زیبائی

- لیفت صورت

- جراحی پلک

- جراحی بینی

- لیفت ابرو

- ایمپلنت صورت

- فیلرهای تزریقی

- بازسازی سطح پوست

- بزرگ کردن پوست سینه

- لیفت سینه

- کوچک کردن سینه مردان

- جراحی شکم

- وریدهای عنکبوتی

- لیپوساکشن

لیفت صورت

اگر از بروز علائم پیری در صورت خود در رنج هستید ، ممکن است لیفت صورت برای شما مناسب باشد . لیفت صورت که ریتیدکتومی نیز نامیده می شود عملی است که علائم مشهور پیری در صورت و گردن را بهبود می بخشد

این علائم عبارتند از

- آویزان شدن بافت در قسمت میانی صورت

- شیار عمیق زیر پلک تحتانی

- شیارهای عمیق بین بینی و دهان

- افتادگی یا جابجا شدن چربی ها

- از دست دادن قوام عضلات تحتانی صورت که منجر به ایجاد لپ می شود

- پوست شل و تجمع چربی اضافی در زیر چانه و فک

عمل لیفت صورت تمامی این علائم پیری را تصحیح نموده ، ظاهری شاداب تر و جوان تر همراه با طرح شکیل تر و قوام تر پوست و عضلات صورت ایجاد می کند .

مراحل جراحی 

برش های معمول جراحی در محل رویش موی بالای شقیقه آغاز شده و در کنار یا داخل گوش ادامه یافته و در پشت گوش ختم می شود . این برش اجازهی کشیده بافت زیرین و خارج کردن چربی اضافی و پوست آویزان شده را می دهد . گاهی اوقات برش دیگری در زیر چانه لازم می شود . اگر قوام پوست خوب بوده و تنها پیری قسمت میانی صورت یا چربی اضافی در گردن باید تصحیح شود ، روش های ساده تر با برش های کوچک تر را می توان به کار گرفت . لیپوساکشن ممکن است در برداشتن تجمعات چربی کمک کند .

نتایج شما

تورم و کبودی ظرف 2 تا 4 هفته فروکش می نماید و نتایج نهائی طی یک تا دو ماه مشخص خواهد شد . خطوط برش تا یک سال به کمرنگ شدن ادامه می دهند .

جراحی پلک :

جراحی زیبائی پلک که بلفاروپلاستی نیز نامیده می شود ، عملی است که طی آن ظاهر پلک فوقانی ، پلک تحتانی یا هردو بهبود یافته . سفتی ناحیه اطراف چشمها بازگردانده شده و صورت شما را شاداب تر و سرزنده تر می نماید . 

به خصوص جراحی پلک موارد زیر را درمان می کند :

- پوست شل یا آویزان که چین خورده یا طرح طبیعی پلک را پنهان می کند .

- پوست اضافی که از پلک فوقانی آویزان شده و دید را مختل می نماید .

- تجمع چربی اضافی که سبب پف کردن پلک فوقانی می شود .

- برجستگی ( کیسه ) زیر چشمها

- افتادگی پلک تحتانی که سبب نمایش سفیدی چشم در زیر عنبیه می شود .

- پوست اضافی و چروک های ظریف پلک تحتانی

مراحل جراحی

برش در شیار طبیعی پلک فوقانی امکان دسترسی برای برداشتن پوست اضافی ريا، عضله ، و بافت چربی زیرین را فراهم می کند . با استفاده از برش داخل پلک تحتانی چربی برداشته یا توزیع مجدد شده و عضله برای تصحیح کیسه های پلک تحتانی شکل داده می شوند . برش زیر مژه های پلک تحتانی اجازه برداشتن پوست اضافی را می دهد . می توان از لیزر برای هموار کردن پوست پلک تحتانی استفاده کرد .

نتایج شما

کبودی طی 5 تا 10 روز و تورم طی 2 تا 4 هفته فروکش کرده و نتایج نهائی طی یک تا دو ماه آشکار خواهد شد . خطوط برش تا یک سال به کمرنگ شدن ادامه می دهند .
 
جراحی بینی

اگرچه شکل بینی شما معمولا نتیجه وراثت است ، ولیکن ممکن است آسیب ها یا جراحی قبلی ظاهر آن را تغییر داده باشد . جراحی بینی که رینوپلاستی هم نامیده می شود ظاهر و تناسب بینی را بهبود بخشیده ، سبب تعادل اجزای صورت و اعتماد به نفس می گردد . جراحی بینی همچنین ممکن است اختلالات تنفسی ناشی از نقائص ساختمانی بینی را اصلاح نماید . 

رینوپلاستی موارد زیر را تغییر می دهد

- اندازه ی بینی ، به نسبت تعادل صورت

- پهنای بینی ، در محل پل بینی یا اندازه و موقعیت سوراخ های بینی

- نیمرخ بینی ، با برجستگی یا فرورفتگی روی پل بینی

- نوک بینی که ممکن است بزرگ ، گوشتی ، افتاده ، سربالا ، یا عقابی باشد

- سوراخ های بینی بزرگ ، پهن ، یا رو به بالا

- ناقرینگی بینی

مراحل جراحی : 

برش های پنهان در داخل بینی یا قاعده ی آن ، امکان تغییر دادن غضروف و یا استخوان زیرین را فراهم می نمایند . این عمل شامل برداشتن قوز بینی ، نزدیک کردن استخوان های بینی ، شکل دادن نوک بینی یا اندازه ی سوراخ ها ، و بهبود زوایهی بین بینی و لب فوقانی می باشد . بعلاوه ، این عمل می تواند اشکالات تنفسی ناشی از عیوب ساختمانی را نیز اصلاح نماید .

نتایج شما 
طی 6 تا 8 هفته پس از عمل ، تغییر را خواهید دید که تا 12-6 ماه همچنان بهتر می شود . غضروف یک بافت انعطاف پذیر و رشد کننده است ، لذا نتایج قطعی پس از عمل کاملا قابل پیش بینی نیستند .

لیفت ابرو

اگر شما خطوط بیان احساس یا سایر علائم پیری در پیشانی و ابروی خود داشته و از این وضع ناراحت هستید ، عمل لیفت ابرو ( که لیفت پیشانی نیز نامیده می شود ) برای شما مناسب است .

لیفت ابرو

- شیارهائی که روی پیشانی یا بالای پل بینی و بین دو چشم ایجاد می شوند را کاهش می دهد .

- خطوطی را که اصطلاحا خط اخم نامیده می شوند اصلاح می کند

- ابروهای آویزان یا پائین آمده که پلک فوقانی را می پوشانند ، بالا می برد

- ابروها را به موقعیت حالت جوان و و سرزنده بالا می برد .

لیفت ابرو برای تصحیح این علائم پیری ، و بازگرداندن چهره ی جوان و شاداب با طرح و قوام بهبود یافته در پوست و عضله صورت ، طراحی شده است .

مراحل جراحی

جراحی لیفت ابرو از طریق چند برش کوچک در خط رویش مو ، یا یک برش واحد در چین طبیعی پلک فوقانی قابل انجام است . می توان نتایج لیفت ابرو را با استفاده از لیزر یا لایه برداری شیمیایی که قوام پوست و نمای سطح آن را اصلاح می کند ، بهبود بخشید . هنگامی که پوست پیشانی بسیار اضافه است ، روش دیگری با یک برش وسیع در بالای سر توصیه می شود .

نتایج شما

تورم ظرف 2 تا 4 هفته برطرف شده و نتایج نهائی طی یک تا 2 ماه آشکار می شوند . خطوط برش تا یک سال به کمرنگ شدن ادامه می دهند .

ایمپلنت های صورت

اگر می خواهید طرح صورت خود را عوض کنید ،  استفاده از ایمپلنت صورت را در نظر داشته باشید . ایمپلنت ها تناسب و شکل صورت را اصلاح نموده و عدم تعادل ناشی از آسیب و یا صفات ارثی را تصحیح می کنند .

مراحل جراحی :

ایمپلنت های با شکل و سایز مناسب معمولا برای گونه ، چانه ، فک و بینی به دقت انتخاب و جایگذاری می شوند . برش های داخل دهان یا برش های مخفی شده ی خارجی فضای لازم در نسج نرم برای جایگذاری و حمایت از پروتز را ایجاد می کنند .

اگرچه این عمل معمولا به صورت سرپائی تحت بی حسی موضعی با یا بدون تسکین انجام می شود ، ولیکن ممکن است بی هوشی عمومی نیز توصیه شود .

نتایج شما :

تورم اولیه ظرف مدت 2 تا 4 هفته کاهش یافته و طی یک تا دو ماه برطرف می شود تا نتیجه ی نهائی آشکار گردد .

فیلرهای تزریقی

اگر می خواهید طرح صورت خود را بازسازی کرده یا نمای خطوط و چین ها را کاهش دهید ، درمان تزریق با فیلرهای نسج نرم ممکن است برای شما مناسب باشد . 

فیلرهای تزریقی می توانند

- لب های نازک را پر کنند

- نواحی فرورفته را اصلاح نمایند

- چین و چروک های صورت را کاهش دهند .

- نمای جوشگاه های فرورفته را بهبود بخشند .

مراحل جراحی

یک ماده ی فیلر داروئی یا چربی خود شما در زیر سطح پوست تزریق می شوند تا نواحی فرورفته و چین ها را پرکرده یا لب ها و پشت دست ها را پر کند .

چربی معمولا از سطح داخلی ران یا شکم گرفته می شود .

نتایج شما

تورم طی 2 تا 5 روز ( و با تزریق چربی ظرف یک تا دو هفته ) برطرف می شود . این عمل نتایج موقت برای چند ماه تا چند سال یا بیشتر براساس فیلر مورد اسفاده ، منطقه ی درمان و عوامل فردی میزبان ایجاد می نماید . بعضی از فرآورده ها ممکن است دائمی باشند .

تغییر سطح پوست

اگر مایلید سطح و ظاهر پوست خود را بهبود بخشیده ، و خطوط ریز و نامنظمی های سطحی از قبیل جوشگاه ها ،  رنگ ناهمگون ، و آسیب ناشی از آفتاب را کاهش دهید ، در این صورت بازسازی سطح پوست ممکن است برای شما مناسب باشد .

مراحل جراحی

انواع لیزرها و وسایل نوری ، فوائد مختلفی به دست می دهند . محلول های شیمیایی در اشکال و غلظت های متفاوت برای لایه برداری پوست به کار می روند تا پوست جدید شکل گیرد . بازسازی مکانیکی سطح پوست مانند سایش پوست با استفاده از یک سمباده ی ظریف یا تیغ ، سطح پوست را تا عمق کنترل شده ای می خراشد . این روش معمولا برای اصلاح یک سطح ناصاف مانند جوشگاه آکنه به کار می رود .

نتایج شما

پوسته ریزی یا دلمه بستن ، ظرف 5 تا 10 روز برطرف می شود . نتایج طی 10 تا 14 روز ظاهر می شوند . معمولا پوست به مدت 1 تا 6 ماه صورتی رنگ یا برافروخته خواهد بود .

بزرگ کردن سینه

اندازه ی سینه برای بسیاری از زنان به دلایل مختلف مهم است . اگر از اندازه ی سینه خود ناراضی هستید ، جراحی بزرگ کردن سینه یک گزینه ی قابل بررسی است . 

بزرگ کردن سینه می تواند

- میزان پری و برجستگی سینه را افزایش دهد

- تناسب ظاهر شما را بهبود بخشد

- تصویر ذهنی و اعتماد به نفس شما را بهتر کند

این عمل که ماموپلاستی افزاینده نیز نامیده می شود ، مشتمل بر استفاده از ایمپلنت به منظور تامین نظر شما برای ایجاد سینه های پرتر ، یا برقرار کردن مجدد حجم سینه پس از کاهش وزن یا بارداری است . بعلاوه می توان از ایمپلنت برای بازسازی سینه پس از ماستکتومی یا آسیب استفاده نمود .

مراحل جراحی

شایعترین نقاط برش چین زیر سینه ، زیربغل ، و اطراف هاله ی سینه ( ناحیه رنگی اطراف نوک سینه ) هستند حجم مورد نظر با کارگذاری ایمپلنت های از پیش آماده یا ایمپلنت هائی که حین جراحی پر می شوند ، در زیر عضله ی دیواره ی سینه یا مستقیما پشت بافت پستان تامین می شود . اگرچه این عمل غالبا بصورت سرپائی و تحت بی حسی موضعی همراه با تسکین انجام می پذیرد ، ولیکن ممکن است بی هوشی عمومی نیز توصیه شود .

نتایج شما بلافاصله مشهود است . 

تورم طی 2 تا 4 هفته برطرف شده و خطوط برش تا یک سال صاف تر و کمرنگ تر می شوند .

ایمپلت ها ممکن است نیاز به تعویق داشته باشند

لازم است بدانید که ایمپلنت های سینه بصورت مادام العمر طراحی نشده اند شما باید سالانه توسط جراح پلاستیک خود معاینه شوید تا مشخص شود که نیاز به تعویض ایمپلنت دارید .

لیفت سینه :

این عمل که ماستوپکسی نیز نامیده می شود ، از طریق برداشتن پوست اضافه و سفت کردن بافت های اطراف سبب شکل دادن و حمایت کردن از شکل جدید سینه شده و آن را سفت و برجسته می کند گاهی اوقات هاله سینه با گذشت زمان بزرگ می شود که لیفت سینه این مشکل را نیز اصلاح می کند

مراحل جراحی

پوست اضافی با جراحی برداشته می شود تا نوک سینه بالا آمده و بافت سینه سفت شود شکل برش براساس میزان پوست اضافه ، مقدار لیفت موردنظر و ترجیح بیمار و جراح متفاوت است

نتایج شما

تورم طی 2 تا 4 هفته برطرف می شود ممکن است 1 تا 3 ماه طول بکشد تا شکل سینه کاملا مشخص شود . خطوط برش تا یک سال صاف تر و کمرنگ تر می شوند .

ژنیکوماستی

بزرگ شدن سینه در مردان که ژنیکوماستی نیز نامیده می شود ، می تواند سبب ناراحتی روحی و اختلال در اعتماد به نفس بیمار شود 

مشخصات ژنیکوماستی عبارتند از

- افزایش چربی موضعی

- افزایش رشد بافت غددی

- افزایش هر دو ( هم چربی و هم بافت غددی )

ژنیکوماستی ممکن است یک طرفه ( یک سینه ) یا دو طرفه ( هر دو سینه ) باشد .

ژنیکوماستی را می توان به کمک جراحی با برداشتن چربی اضافی ، بافت غددی ، و یا پوست درمان کرد نتیجه عمل بدن تناسب تر و مردانه تر و اعتماد به نفس و آزادی برای یک زندگی فعال است

مراحل عمل

برداشتن بافت اضافی از طریق اکسزیون و یا لیپوساکشن میسر است این عمل ممکن است شامل کوچک کردن هاله سینه نیز باشد

نتایج شما

تورم اولیه ظرف 2 تا 4 هفته برطرف شده و نتایج نهائی طی 2 تا 4 ماه آشکار می شوند خطوط برشی تا یک سال همچنان کمرنگ تر می شوند . افزایش وزن چشمگیری ممکن است نتایج عمل را معکوس کند

جراحی شکم

اگر می خواهید یک شکم سفت تر و صاف تر داشته باشید ، ممکن است جراحی پلاستیک شما را به این هدف برساند . این عمل که ابدومینوپلاستی نیز نامیده می شود ، چربی و پوست اضافه را برداشته و گاهی اوقات عضلات ضعیف شده یا جداشده را نیز اصلاح می نماید . این عمل سبب ایجاد نیمرخ هموار و سفت تر شکم شده و موجب بهبود تصویر ذهنی و اعتماد به نفس خواهد گردید .
زمان انتشار:
تعداد بازدید: ۲۳۳۴